Piotr Łakomy

ur. 1983 w Polsce

Piotr Łakomy jest twórcą obrazów, instalacji i obiektów, zajmuje się artystycznymi i kuratorskimi działaniami w przestrzeni publicznej. Eksperymentując z prostymi materiałami przemysłowymi, Łakomy tworzy monochromatyczne obiekty i instalacje przestrzenne w chłodnej, surowej estetyce. 

W czasach technologicznego nadmiaru i dematerializacji minimalizm formalny prac Łakomego kontrastuje z ekspansją obrazów i informacji. Praca prezentowana na wystawie to tryptyk luster z polerowanej płyty offsetowej – cienkiego aluminium z oznaczeniem czasowym, nadawanym przy produkcji paneli. Łakomy dobiera płyty z taką samą miarą czasową i buduje z nich sytuację przestrzenną reagującą na ruch widzów. 

Parametry wysokości luster zostały dobrane na podstawie średniego wzrostu mężczyzny – 183 cm, umożliwiając spotkanie z odbiciem całej sylwetki człowieka. Choć surowy minimalizm zimnej blachy narzuca poczucie odpersonalizowania, artysta sprawia, że lokalizacja siebie w czasie i przestrzeni nabiera bardzo intymnego wymiaru. 

Pokaż opis