powrót

menu

UNITED PEOPLE OF THE INTERNET

upoti.com


United People of the Internet to zaprojektowana przez Czosnek Studio witryna, na której znajdują się nadesłane przez użytkowników zdjęcia, linki i filmiki - uniwersalny portret internetowego plemienia upoti.


 

ZNAJOMOŚĆ GENERUJE SATYSFAKCJĘ

http://83.144.97.243/

Witryna internetowa Yuriego Pattisona to wirtualne przedłużenie materialnej pracy prezentowanej w przestrzeni wystawy - funkcjonalnego serwera, który został specjalnie zaprogramowany przez artystę. Serwer znajdujący się na wystawie odsyła do strony internetowej, na której artysta zainstalował specjalny bot, czyli program wykonujący czynności w zastępstwie człowieka (popularną funkcją botów jest udawanie ludzkiego zachowania).

Bot zaprogramowany przez artystę skanuje sieć, poszukując informacji związanych z kwestiami prywatności, inwigilacji, autorstwa i wolności w internecie. Pattison analizuje usieciowione środowisko technologii z perspektywy fizycznego obiektu, małej blaszanej skrzynki, na której widnieją logotypy dwóch przeciwstawnych sobie organizacji: firmy Google odpowiedzialnej za rozproszenie danych w wirtualnej chmurze i jednego z pierwszych serwisów pirackich, Pirate Bay.