Hannah Perry

ur. 1984 w Wielkiej Brytanii

Hannah Perry jest autorką instalacji multimedialnych, filmów found footage, interwencji internetowych i performansów. Tworzy prace w kolażowej estetyce bazujące na archiwalnych obrazach z taśm VHS, wideo znalezionych w sieci i filmach spontanicznie kręconych smartfonem. Wykorzystuje charakterystyczny styl i rytm montażu inspirowany muzyką popularną.  

Prace Perry są refleksją nad tożsamością pokolenia, którego proces dojrzewania przypadł na okres dynamicznej ekspansji internetu i kultury medialnej. Tożsamość rówieśników Perry jest dla artystki zbiorem otwartych pytań o iluzję wspólnoty, autentyczność przeżywanych emocji i potencjału, jaki daje technologia wykorzystywana do kreacji siebie i własnego ja.

Utrzymana w estetyce DIY, instalacja „Wybacz, że nie powiedziałam nawet cześć” składa się przede wszystkim z materiałów przemysłowych: rusztowania, tworzyw sztucznych, głośników samochodowych. Jest performatywnym gestem w przestrzeni wystawy, który nawiązuje interaktywny dialog z widzem. Pracę można również odczytać jako komentarz o zawłaszczonych przez mainstream ideałach subkultur lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a jednocześnie jako pytanie o nowe formy identyfikacji społecznej przez młode pokolenie. 

Pokaż opis