Ada Karczmarczyk

ur. 1985 w Polsce

Ada Karczmarczyk jest artystką multimedialną, performerką, blogerką i piosenkarką. O sobie mówi: „jestem kolekcjonerką swoich wpadek i wtop, mylącą nieustannie wszystkie twarze i nazwiska. Jestem wielbicielką popkultury”.

Twórczość Karczmarczyk opiera się na kreowaniu tożsamości poprzez serię krótkich wideo-performansów publikowanych na blogu artystki, w których Ada buduje swój konstelacyjny wizerunek romantycznej marzycielki, gorliwej katoliczki i gwiazdy muzyki popularnej. Utrzymane w lekkiej, popowo-teledyskowej estetyce filmiki są zapisem codziennych czynności artystki zmagającej się z rzeczywistością i kobiecymi dylematami.

Jej życie prywatne i aktywność domowa stają się obszarem, na którym obserwujemy, jak refleksyjny wgląd w siebie i afektywne przeżycia splatają się z poszukiwaniami doświadczenia autentyczności i bliskości. Karczmarczyk dąży do interaktywnego dialogu z odbiorcą znajdującym się w zasięgu ręki – nie tylko w przestrzeni galerii, również po drugiej stronie ekranu komputera, i angażuje widza do współprzeżywania swoich codziennych perypetii i fantazji.

Pokaż opis